Yükleniyor..

Büyük Buluşma! IBIA Expo 2023

24 Mayıs 2021

IBIA EXPO dünyanın en önemli yatak yan sanayi ve teknolojileri platformlarından birisi.

 

Her yıl dünya şehri İstanbul’da yapılan IBIA Expo fuarı Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen yatak yan sanayi ve teknoloji firmalarının yeni-inovatif ürünlerini sergiledikleri, hizmet firmalarının Show yaptığı en  büyük ve en etkili ticari platformdur.Fuarda en yeni ürün, yenilikçi malzeme, komponent, teknoloji ve hizmetler sergileniyor.

 

IBIA Expo İstanbul 2023 fuarımızda bize katılın ve markanızı uyku ürünleri sektörünün ön sıralarında konuşlandırın!

 

Fuar Hakkında

Türkiye’nin yatak komponentleri ve teknolojileri konusunda tek fuarı IBIA EXPO 2022, yatak yan sanayi, makine ve ekipmanların profesyonellerini bir araya getiren  uluslararası bir etkinlik. Bu fuar, en son teknolojileri, inovatif ürünleri ve en son koleksiyonları sunmanın ve görmenin mükemmel bir platformu. Uluslararası Yatak Endüstrisi Derneğinin bir markası olan IBIA EXPO 06-09 Ekim 2022 tarihlerinde kapılarını ziyaretçilere kapılarını açacak.

 

Türkiye yatak endüstrisi oldukça büyük ve uluslararası üreticilerin olduğu bir sektördür. IBIA üyelerinin hemen hemen tamamının yanı sıra uluslararası bir çok yatak yan sanayi ve teknoloji firmasının yer alacağı IBIA EXPO 2022 Türkiye'nin bu konudaki haklı şöhretine şöhret katacak.Fuar aynı zamanda sektörün yurt içi ve yurt dışı satışlarına büyük katkı sağlayacak. Yatak üretiminin oldukça hızlı büyüdüğü ülkemizde,  hemen hemen her şehirde yatak üreticileri sektöre üretim yapmaktadır. Kayseri, İzmir, İstanbul, Ankara yoğun olmak üzere de ciddi oranda yatak üreticisi vardır. Dünya geneline bakıldığında da yatak endüstrisinin binlerce marka ve üretici ile her yıl önemli oranda büyüyen dinamik bir pazar olduğu gözlemlenmektedir.Değişen tüketim alışkanlıkları ve sektördeki teknolojik gelişmeler doğrultusunda modern yataklar ile tanışmamış milyarlarca insanın olması bu pazarın potansiyel büyüklüğünü ispatlamaktadır.

 

Ulusal ve Uluslararası ölçekteki bu büyük pazar için sektörün tek fuarı olan IBIA EXPO 2022 06- 09 Ekim 2022 Tarihleri arasında IBIA Derneği ve BİFAŞ Birleşik Fuar Yapım A.Ş. işbirliğinde gerçekleştiriliyor.

 

IBIA EXPO Yatak yana sanayi ve teknolojilerinin ülkemiz ve dünya kullanımdaki yeri, önemi ve kalitesi konusunda farkındalık yaratarak, sektörün lider firmalarının ve temsilcilerinin buluştuğu en önemli fuar olma özelliğine sahip olmasının yanı sıra gerek Türkiye’den ürün alanların gerekse Türkiye pazarında yer edinmek isteyenlerin ve aynı zamanda dünyaya pazarlarında istikrarlı iş ortakları kurmak isteyen yerli üreticiler için alternatifsiz tek ihracat fuarıdır.

 

Tüm sektörü bir araya getirecek IBIA EXPO 'da Dünya yatak sektörünün CEO’ları, üst düzey yöneticileri, üretim müdürleri, ar-ge müdürleri, dizayn ofisleri, yatak uzmanları, ihracat ve ithalat uzmanları, hatta parlak bir üretim konusu  arayan yatırımcılar sektördeki son gelişmeleri takip ederken aynı zamanda tüm yatırım ekipmanlarını bir arada görecekler.

 

Yatak  sektöründe  İnovasyon,  Teknoloji ve Tasarım  işbirliği ...

 

İnovasyon

Otlardan yapılan döşeklerden, yün döşeklere, sünger yataktan günümüz yataklarına, değişe değişe… Her biri o günün şartlarında inovatif olan değişimler. Günümüze baktığımızda belki teoride yatak en modern halini almış gibi görünüyor ama her şeye rağmen her gün yatak komponentlerinde bir çok inovatif ürün geliştiriliyor. Sektör bu yeni geliştirilen ürünleri, IBIA EXPO EXPO’da takip ediyor.

 

Teknoloji

Yatak üretimleri ve talebi arttıkça yatakların teknoloji vasıtası ile seri üretim ihtiyacı her geçen gün artmakta IBIA EXPO’da her türlü yüksek teknoloji yatak üretim makinaları sergilenir. Yüksek teknoloji ürünü olan bu makinalar ile inovatif ve tasarım anlamında en özel yataklar üretilir.

 

Tasarım

Tasarım çağımızın en önemli pazarlama değerlerinden bir tanesi. Tasarım ile kalitesi ne olursa olsun üretilen yeni bir mamul değer kazanabilir. Yeni tasarım ile kapasitesi arttırılmış bir kapitone makinası hızlı üretime, tasarımı yenilenmiş havalandırma kapsülü ile yatağınızın daha hızlı havalanmasına katkı sunabilirken cazibeli tasarımlı bir yatak ise çok satabiliyor. IBIA EXPO’da ister makina, ister komponent, isterse tamamlayıcı yastık ve uyku ürünleri alanında yeni tasarım mamulleri bulursunuz.

 

Fuarın Tanıtımı

 

Sektör dergileri ile yurt içi hedeflerimiz olan tüm sektör temsilcilerine, protokol okuyucularına ve tüm abonelere ücretsiz davetiye ulaştırılmaktadır. Ve ayrıca yurt dışı sektör temsilcilerine daha verimli ulaşabilmek adına fuar hazırlık dönemi boyunca Çin’den Amerika’ya, Dubai’den Hindistan’a 11 yabancı sektörel fuarda ve 9 yerli fuarda sektör mensuplarıyla buluşmakta ve fuar davetiyeleri dağıtılmaktadır. Genelde aşağıda yer alan medya organları kanalıyla tanıtımlar yapılmaktadır:

 

 

Katılımcı Profili

 

Kapitone ipliği, yatak yüzü kumaşı ipliği, yatak fitili, dokuma yatak yüzü kumaşı, örme yatak yüzü kumaşı, yatak şeridi, kulp, baza kumaşı, baza ayağı, hareketli mekanizma, baza iskeleti, nonwowen kumaş, elyaf, yatak tutkalı,  bonel yay, paket yay, herkul yay, mikro yay, yay teli imalatı, sünger, visko, lateks, jel teknolojileri, karyola, yatak fermuarı, yatak kılıfı, dolgu malzemesi, doğal başta olmak üzere her türlü keçe, yatak aksesuarları, yatak hatları, yatak kenar kapama makineleri, tek kafa, çift kafa ve çok iğneli kapitone makineleri, yatak ambalaj makineleri, otomatik roll pack makinaları, yan bordür makineları, kenar açma makineleri, dikiş makineleri, yay çekme makineleri, elyaf hazırlama ve karışım makinaları, nonwoven elyaf hazırlama makinaları, elyaf geri kazanım makinaları, yastık dolum makinaları, yorgan makinaları, otomatik paket yay helezon makinaları, tam otomatik paket yay dizgi makinaları, paket yay dizgi makinaları, bonel yay helezon ve dizgi makinaları, otomatik tutkal hattı, yastık pres makinaları, otomatik yatak kılıfı fermuar dikiş makinaları, hotmelt tabancaları, test laboratuarları, yeni teknolojiler, baskılı , kumaş ve deri yatak etiketleri, sektörel yayınlar ve diğer.

 

Ziyaretçi Profili

Yatak imalatçıları

Yastık imalatçıları

Yorgan İmalatçıları

Uyku ürünleri imalatçıları

Kompanent İhracatçıları

Prive Label uyku ürün imalatçıları

Yatak malzeme imalatçıları

Ev tekstili üreticileri

Malzeme firmaları

Distribütörler

Acenteler

Distribütörlük almak isteyen firmalar

Profesyonel ithalat ve ihracat firmaları

Tasarımcılar

Özel sektörün uzmanları

Yatak sanayi satın alma yetkilileri

Ticaret odaları ve sektör kurumları

 

Neden Fuara Katılmalısınız ?

Sektörün Fuar Konusundaki En Doğru Adresi!

Türkiye’den ve dünyanın dört bir yanından yatak üreticileri, üretim verimliliğini ve rekabeti artırmak amacıyla, IBIA Expo Fuarı’nı ziyaret ediyor.

Sektörün Tüm Profesyonelleri Burada…

Çoğunluğu üst düzey ve firma sahibi olan profesyonel ziyaretçiler, IBIA Expo Fuarına iş anlaşması yapmak amacıyla geliyor. Fuarı ziyaret eden kişilerin büyük çoğunluğu, yeni teknolojiler, ürün ve hizmetler hakkında bilgi sahibi olmak isteyen sektörden üretici firmaların, üst düzey yöneticileri, genel müdürleri, genel müdür yardımcıları, satın alma ve finansman yöneticilerinden oluşmaktadır.

Sektöre Dair Her Şey Bir Arada ve Gözler Önünde…

Orta Doğu ülkeleri, Avrupa ülkeleri, Çin, ABD, Rusya ve Türk Cumhuriyetleri, Afrika ülkeleri ve Balkan ülkeleri gibi daha bir çok çevre ülkeden gelen sektör yetkilileri ile karşılaşma imkanına sahipsiniz. IBIA Expo Fuarı, katılımcı firmaları hedef ziyaretçi kitleleriyle buluşturmanın yanı sıra kendi aralarında yeni iş bağlantıları kurmaları için de mükemmel bir platform oluşturuyor.